FAQ

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Prijíma Dentalissimo nových pacientov?

Áno, veľmi radi poskytneme naše služby novým pacientom. Naším cieľom je pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí. Rozšírili sme tím a aj naďalej sme tak schopní prijímať nových pacientov bez dlhého čakania na ošetrenie.

Poskytujete služby hradené zdravotnou poisťovňou?

Naša ambulancia nemá podpísanú zmluvu so žiadnou zdravotnou poisťovňou. Zdravotné poisťovne majú vlastný systém bodovania jednotlivých výkonov. Výkonov, ktoré sa dnes už ťažko vôbec dajú považovať za štandard.V našej zubnej ambulancii sa budeme vždy snažiť o modernú bezbolestnú stomatológiu, s dôrazom na najvyššiu kvalitu a estetiku. Za týmto cieľom pôjdeme bez akýchkoľvek kompromisov a limitov v podobe zdravotných poisťovní (vyčerpávanie limitov bodov za úkony, materíaly hradené poisťovňami, potrebná preventívna prehliadka,…). Pacienti si u nás síce platia služby v plnej výške sami, ale dostávajú za to kvalitnú starostlivosť v čo najkratšom čase v príjemnom prostredí. Za našou prácou si stojíme a vieme, že má svoju hodnotu.

Čo mám robiť, ak mám strach z ošetrenia?

Ošetrovanie zubov sa už tradične všeobecne spája s nie príliš príjemným zážitkom. Toto spojenie má možno svoje korene v nedávnej minulosti, kedy bolo technologické a materiálové vybavenie zubných abulancií na úplne inej úrovni. Samozrejme, prispieval k tomu aj fakt, že ľudia často nechávajú svoje problémy so zubami na poslednú chvíľu, kedy je už bolesť neznesiteľná. Dnes už je ale doba iná a aj u nás v abulancii sme pripravení vyriešiť Vaše problémy v prvotriednej kvalite a bezbolestne. Snažíme sa starať o zuby komplexne, pravidelne a preventívne, aby sme minimalizovali bolestivé akútne stavy. Vytvorili sme k tomu príjemné prostredie s priateľskou atmosférou, aby ste sa cítili u nás čo najlepšie. Veríme, že bude tak Vaša návšteva u nás bez stresu a strachu a že spoločne zmeníme predstavu o zubárskych ošetreniach.

Dá sa platiť u vás platobnou kartou?

Áno, našou snahou je poskytnúť čo najflexibilnejšie platobné možnosti a zjednodušiť tento niekedy finančne náročný proces. Akceptujeme platby kartami Visa, Maestro, Master Card.

Aké dlhé sú čakacie doby na ošetrenie?

Naším cieľom je zabezpečiť komfortný servis pre pacientov. S tým súvisí aj dĺžka čakania na ošetrenie, ktorá je v prípade zdravotných problémov obzvlášť dôležitá. Urobíme všetko pre to, aby bola táto doba čo najkratšia, prinajhoršom znesiteľná. Keďže sa čakacie doby pohybovali v priemere okolo 3-4 týždňov, rozhodli sme sa prijať do tímu posilu.  Aj vďaka širšiemu tímu môžeme naďalej prijímať nových pacientov a čakacie doby držať na veľmi príjemných hodnotách. V prípade ich ďalšieho výrazného pred:žovania, sme odhodlaní rovnako hľadať ďalšie riešenia.

Kde pri ambulancii môžem zaparkovať?

Zubná ambulancia sa nachádza v ružinovskom Eden Parku, neďaleko Štrkoveckého jazera. Okrem príjemného prostredia ponúka táto lokalita aj bezproblémové možnosti parkovania pre našich pacientov. Menšie parkovisko pre návštevníkov obchodných priestorov je v samotnom komplexe Eden Parku. Ďalšou možnosťou je využiť veľké parkovisko pri neďalekom supermarkete Billa.

Robíte v zubnej ambulancii aj implantáty?

Áno, v zubnej ambulancii chceme robiť modernú stomatológiu, neustále sa zdokonaľovať a používať najnovšie postupy a materiály. Implantát je titánová skrutka, ktorá sa jednoduchým operačným zákrokom zavedie do kosti na mieste chýbajúceho zubu a v podstate nahrádza jeho koreň. Počas hojenia sa implantát „integruje“ do kosti a vytvorí tak pevný celok, na ktorý sa dá nasadiť zubná náhrada (korunka, mostík). Okrem toho, použitie implantátu a jeho osadenie do kosti výrazne redukuje negatívne funkčné zmeny súvisiace s neprítomnosťou zuba a nezaťažením kosti v tomto mieste.

Na čo je dobrá dentálna hygiena?

Hygiena je súčasťou civilizovaného človeka a je predpokladom toho, aby mohol žiť zdravý a plnohodnotný život. Jej zanedbanie vytvára podmienky pre šírenie chorobných procesov v organizme. Aj v ústnej dutine je preto potrebné udržiavať hygienické prostredie znižujúce riziká vzniku zubného kazu, či parodontitídy. Je v záujme každého človeka venovať sa pravidelnej dentálnej hygiene práve z tohto preventívneho dôvodu. Akékoľvek ošetrenie zubov u zubára má svoj plný efekt len pri pokračujúcej starostlivosti o chrup a dodržiavaní hygienických návykov. Dentálna hygiena v zubnej ammbulancii nemá slúžiť ako náhrada za zanedbávanú domácu hygienu, ale skôr ako akýsi nadštandard, zdokonalenie čistenia zubov, ktoré v domácom prostredí, bez špeciálnych postupov a nástrojov, nie je možné dosiahnuť. Absolvovať dentálnu hygienu v zubnej ambulancii sa odporúča v optimálnom prípade 2krát do roka…